Chorwacja i jej atrakcje: Rijeka

0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Należy do największych i najpiękniejszych miast, jakimi może zadziwić turystów Chorwacja. Rijeka, będąca najważniejszym portem w tym kraju, jest też ważnym ośrodkiem turystycznym. Jako najważniejsze miasto Kvarneru cieszy się wielkim uznaniem, a wycieczki bardzo chętnie zaglądają na jej teren. Czekają tu na turystów ciekawe budowle i muzea, których tematyka skutecznie przyciąga miłośników historii i chorwackiej kultury. Czym może oczarować Rijeka?
Wśród licznych zabytków tego miasta nie brak wspaniałych budowli sakralnych. Jedną z najciekawszych jest kościół Kapucynów, którego fasada może oczarować wyjątkowymi dekoracjami. Cennym zabytkiem jest również kościół św. Hieronima, którego historia sięga XIV wieku. Na miłośników sakralnych zabytków czeka też cerkiew św. Mikołaja, w której wnętrzu zachwyca kolekcja ikon. Ratusz z XIX stulecia oraz starsza o 300 lat kolumna stojąca w jego sąsiedztwie to kolejne atrakcje, z którymi można się spotkać w centrum miasta. O dawnych fortyfikacjach przypominają miejskie bramy – jedyne pamiątki po dawnych murach. Stara Brama, której historia sięga czasów rzymskich, jest tu najważniejszą atrakcją. Warto też pamiętać, że ten obiekt jest jednocześnie najstarszą budowlą na terenie miasta. Rijeka posiada również własną krzywą wieżę. By móc ją zobaczyć, należy skierować się w stronę XIII-wiecznego kościoła Wniebowzięcia Błogosławionej Maryi Dziewicy.
Ciekawe muzea są kolejnym skarbem miasta. W dawnym pałacu Gubernatora czeka wystawa, która cieszy się największym zainteresowaniem turystów. To Muzeum Żeglarstwa i Historii Chorwackiego Wybrzeża – miejsce idealne dla tych, którzy kochają tematykę związaną z żeglugą i jej rozwojem. Z historią miasta oraz jej najbliższej okolicy można się zapoznać w Muzeum Miejskim, z kolei dla miłośników natury wielkim skarbem jest Muzeum Przyrodnicze.
W czasie wycieczki po Rijece nie można przegapić tak wielkiej atrakcji, jaką jest pobliskie wzgórze Trast. Ci, którzy wybiorą się na jego teren, będą mogli zwiedzić ciekawy zamek oraz zespół klasztorny franciszkanów. Z centrum miasta każdy bez problemu trafi na to wzgórze, a wędrówkę ułatwia wyznaczona z myślą o gościach trasa pielgrzymkowa. Dzięki niej dotarcie do XV-wiecznego sanktuarium maryjnego staje się znacznie łatwiejsza.

Wypoczynek na Majorce.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Poprzedni post Jezioro Studzieniczne: co warto zobaczyć?
Następny post Gdzie można pływać i zalety

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Chorwacja i jej atrakcje: Rijeka

Dodaj komentarz