Wakacje w polskich górach czy nad polskim morzem?

baltyk
0 0
Read Time:1 Minute, 35 Second

Śmiało możemy przyznać, że Polska to kraj różnorodny. Jeśli chodzi o wakacje to odwiecznym tematem jest wybór pomiędzy morzem a górami. W tej kwestii zdania są podzielone, są miłośnicy gór jak i mórz. Są tacy co przez cały rok już wiedzą, że pojadą w góry lub nad morze, ale są oczywiście również i tacy co się zastanawiają.

To który kierunek wybrać? – góry vs morze

Polskie góry mają dużo do zaoferowania przez cały rok oraz przy każdej porze roku. Niewątpliwie polskie góry to idealna forma rozrywki i odpoczynku. Mają sporo do zaoferowania, piesze wędrówki, a nawet wycieczki rowerowe. Dlatego aby spędzić czas w spokoju warto wybrać się w Tatry lub Bieszczady.

Zaletą wakacji w górach jest to, że górski klimat brak zanieczyszczeń powietrza pozytywnie wpływa na nasze zdrowie oraz pozytywnie wpływa na nasz układ immunologiczny. To dobry pomysł na rodzinne wyjazdy, które mogą z biegiem czasu przerodzić się we wspólną pasję. Jeśli chodzi o minusy wyjazdu w góry to można wymienić pogodę. Otóż narzekamy często na nią, ponieważ pogoda w górach jest bardzo zmienna, a warunki są bardzo gwałtowne.

Wakacje nad Bałtykiem? Czemu nie!

Morze najbardziej atrakcyjne jest oczywiście latem. Odpoczynek na plaży to świetny relaks. Relaksujący szum fal i miękki piasek to przepis na idealne wakacje. Nad Bałtykiem warto cieszyć się również zbawiennym wpływem tamtejszych substancji, a w tym między innymi dobroczynnym wpływem jodu. Jod pozytywnie wpływa na organiz, przede wszystkim dla osób chorujących na tarczycę. Morska woda również wpływa zdrowotnie na naszą skórę, kiedy to ją nawilża.

Polski góry jak i morze to miejsca nad wyraz piękne, które mają dużo do zaoferowania. I to oczywiście pod względem zdrowia, krajobrazu i relaksu. Nad morzem zjemy bardzo pyszną rybę prosto kutra, za to w górach skosztujemy oscypka. Wydaje się więc, że zdecydowanie każdy z nas powinien chociaż raz zobaczyć góry i polskie morze, a więc Bałtyk.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, wejdź w kategorię „turystyka” na lodzinfo.pl.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Poprzedni post Czy warto nocować nad morzem w namiocie?
Następny post Skarby Dolnego Śląska: Jezioro Bystrzyckie