Atrakcje Portugalii – Leiria

0 0
Read Time:1 Minute, 15 Second

Leiria jest jednym z tych portugalskich miast, które mogą zadziwić swą historyczną atmosferą. Malownicza starówka pełna ogrodów oraz wybrukowanych uliczek. Leiria ma też swój wyjątkowo cenny zabytek, jakim jest tutejszy zamek królewski.

Zwiedzanie miejscowości Leiria

Zamek w Leiria uznawany jest za jedną z najpiękniejszych i najpotężniejszych twierdz mauretańskich na terenie Portugalii. Zdobyta w 1135 roku przez portugalskiego władcę Alfonsa I Zdobywcę w kolejnych wiekach zatraciła swój średniowieczny charakter. Zamek, który dziś tak chętnie zwiedzają turyści, jest efektem licznych prac prowadzonych przez architektów pomiędzy XIV a XVIII stuleciem. Czytając o największych atrakcjach turystycznych tego miejsca na portalu www.turystykainfo.pl wiemy, że najważniejszą budowlą w kompleksie zamkowym jest okazały pałac królewski oraz tajemnicze ruiny dawnego kościoła.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym mieście?

Leiria jest też jednym z tych miast, które odegrały ważną rolę w dziejach europejskiej literatury. By poczuć klimat tego artystycznego miasta, wystarczy udać się pod pomnik Rodriguesa Lobo. Był on jednym z najbardziej znanych i cenionych literatów w Portugalii, który tworzył w tym słonecznym kraju w dobie baroku. Samo miasto w dziejach literatury ważną rolę odgrywało znacznie wcześniej. Wiadomo, że to właśnie Leiria była miejscem, w którym powstała pierwsza w całej Portugalii drukarnia.

Leiria, ze względu na swą popularność wśród turystów, może pochwalić się bardzo dobrze rozwiniętym zapleczem turystycznym. Liczne hotele dają możliwość przenocowania w dobrych warunkach za przystępną cenę, a w licznych restauracjach można spróbować miejscowych specjałów. Dobrą sławą cieszy się działające w tym mieście schronisko młodzieżowe, uznawane za jeden z najlepszych tego typu obiektów noclegowych w całej Portugalii.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
wakacje Poprzedni post Wakacje w Polsce czy za granicą?
baltyk Następny post Co warto zobaczyć w Kamieniu Pomorskim?