Co warto zobaczyć w Kamieniu Pomorskim?

baltyk
0 0
Read Time:1 Minute, 54 Second

Kamień Pomorski to ciekawe uzdrowisko oraz ważny ośrodek turystyczny, na terenie którego nuda nikomu nie zagrozi. Co warto tutaj zobaczyć? Jakie atrakcje sprawiają, że wycieczki po tym mieście mogą się okazać wspaniałą przygodą?

Skarby miejskiej architektury – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Kamienia Pomorskiego może się okazać nie lada gratką dla wielu miłośników historii i architektury. Jednym z symboli miasta jest Brama Wolińska, stanowiąca ciekawą pamiątkę po średniowiecznych murach miejskich. Dworek, w którym w XVIII wieku mieszkał Ewald Georg Jurgen von Kleist (fizyk i dziekan kościelny), to kolejny zabytek, przy którym warto zatrzymać się na dłużej. Podczas spaceru po Kamieniu Pomorskim nie można też pominąć XIII-wiecznego budynku Ratusza, który wciąż urzeka gotyckim stylem, oraz ryglowej kamienicy, wzniesionej w XVIII wieku przy Starym Rynku. Dla miłośników sztuki sakralnej ważnym punktem na trasie wycieczki stanie się z kolei kościół św. Jana Chrzciciela, który może się pochwalić historią sięgającą XII wieku.

Kamień Pomorski i jego muzea

W Kamieniu Pomorskim nie brakuje ciekawych placówek muzealnych, do których warto zajrzeć w tracie zwiedzania miasta. Jedną z najważniejszych jest Muzeum Kamieni, urządzone w murach Bramy Wolińskiej. Na zwiedzających czeka tu imponująca kolekcja minerałów i skamieniałości, poszerzona o szkielety dinozaurów oraz zbiór meteorytów. Dla miłośników historii nie lada gratką może się okazać Muzeum Ziemi Kamienieńskiej, które zajmuje wnętrza dawnego Pałacu Biskupiego. Można tu zobaczyć sporo zabytków związanych z samą katedrą, jak i z początkami Kamienia Pomorskiego. Nie brak tu zbiorów archeologicznych oraz archiwalnych zdjęć, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Dowiedz się także o innych ciekawych miejscach na urlop, odwiedzając nas na https://www.ciekawa.pl.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Kamień Pomorski to nie tylko ciekawe muzea i skarby architektury. To malownicze tereny, idealne dla miłośników aktywnego wypoczynku w pięknej scenerii. Warto wybrać się na spacer w rejonie Zalewu Kamieńskiego, który jest doskonałym miejscem dla spragnionych relaksu nad wodą. W odległości kilkunastu kilometrów od Kamienia Pomorskiego czekają z kolei takie atrakcje, jak słynne kąpielisko Łukęcin oraz oceanarium w Pobierowie. Kto znajdzie tanie noclegi w rejonie Kamienia Pomorskiego, ten będzie mógł również urządzać ciekawe wycieczki na teren Wolińskiego Parku Narodowego.

Kamień Pomorski i jego najbliższa okolica to idealne miejsce na letni wypoczynek dla wielu z nas. Na nudę narzekać tu nie można, a czas spędzony w tej części województwa zachodniopomorskiego dla nikogo nie będzie czasem straconym.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Poprzedni post Atrakcje Portugalii – Leiria
Następny post Dlaczego warto się zdecydować na wakacje rejsem statkiem?