Dlaczego warto się zdecydować na wakacje rejsem statkiem?

0 0
Read Time:1 Minute, 53 Second

1 – Odwiedź wiele miejsc docelowych, rozpakuj się tylko raz

Jest to chyba największa zaleta podróży rejsowych. Niewiele doświadczeń podróżniczych (nie udało mi się znaleźć żadnego innego) pozwala podróżnikowi rozpakować się tylko raz. Tylko statek wycieczkowy pozwala na podróżowanie wszędzie wraz z hotelem. Twój statek zabierze Cię z miasta do miasta, z portu do portu, a Ty unikniesz straty czasu na lotniskach, transportu do hoteli, check-inów… Cały ten czas można poświęcić na odpoczynek i cieszenie się wakacjami. Niewiele jest lepszych doznań niż budzenie się co rano w innym miejscu, bez rozpakowywania się.

2 – Znajdziesz rejsy dla wszystkich rodzajów podróżników

Każdy podróżnik jest wyjątkowy, a zaletą rejsów jest to, że istnieje tak wiele stylów, rozmiarów i typów statków wycieczkowych, że zawsze znajdziesz statek odpowiadający doświadczeniu, którego szukasz. Niektórzy wolą duże statki z mnóstwem atrakcji na pokładzie, restauracjami, podczas gdy inni wybiorą mniejsze statki, które koncentrują się na trasach, mniej odwiedzanych portach, wyprawach do odległych miejsc, z mniejszą liczbą pasażerów.

 3 – Łatwiejsze do przygotowania wakacje

Po wybraniu statku, trasy i kabiny, masz przygotowane 80% podróży. Pozostaje tylko transport do portu i jeśli masz ochotę, to co będziesz robił w poszczególnych portach, jeśli zdecydujesz się je zwiedzać. W każdym porcie są różne sposoby organizowania wycieczek. Możesz to zrobić z samą firmą spedycyjną (droższe, ale mniej stresujące), z zewnętrznymi agencjami lub na własną rękę. Oto dlaczego warto wybrać rejs Bałtykiem!

4 – Poznasz podróżników z całego świata

To jeden z najlepszych powodów. Jeśli lubisz poznawać ludzi z całego świata, rejs daje Ci możliwość zawarcia wielu znajomości. Na pokładzie statku wycieczkowego spotkasz mnóstwo ludzi, czy to przy stole z kolacją, na różnych imprezach, na basenie czy na wycieczkach.

5 – Więcej podróżujesz, więcej się cieszysz, mniej płacisz

Nawet jeśli przemysł rejsowy ewoluował, aby uwzględnić pewne dodatkowe koszty za nowe usługi, możliwe jest posiadanie doskonale dobrego doświadczenia bez tych dodatków. Wielu wycieczkowiczów zapomina, że są one opcją.

Podróże rejsowe oferują wielką wartość podczas przygotowań do urlopu, ponieważ prawie każdy główny wydatek podróży jest zawarty, znany i rozliczony przed rozpoczęciem. Wyżywienie, zakwaterowanie, rozrywka, a przede wszystkim transport. Jeśli policzyć koszt na osobę za dzień pomiędzy normalnymi wakacjami a rejsem, wynik jest zaskakujący. Można nawet znaleźć oferty rejsów, gdzie koszt za osobę za dzień jest mniejszy niż 150 zł. Często jest to tańsze niż pobyt w domu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
baltyk Poprzedni post Co warto zobaczyć w Kamieniu Pomorskim?
Następny post Żaglówka, katamaran, motorówka – jak eksplorować ocean?