Wielkanoc nad morzem – dla kogo?

0 0
Read Time:1 Minute, 39 Second

Niektórzy uwielbiają już sam okres przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy, podczas gdy inni marzą wyłącznie o tym, by ten czas wreszcie się skończył, a oni mogli już wrócić do swojego normalnego trybu życia. No i trudno się im dziwić. Wielkanoc nie polega wyłącznie na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi. Nierzadko trzeba się do niej szykować z ogromnym wyprzedzeniem, zaczynając robić te wszystkie rzeczy już w lutym i kupując coraz to dziwniejsze dekoracje, a także wyszukując najlepsze przepisy na mazurki, babki i jajka w sosie koperkowym. Przeciętny człowiek w codziennym życiu ma już natomiast na tyle dużo różnych obowiązków, że nie powinien ich sobie dokładać podczas wolnych dni

. Na szczęście każdy jest kowalem własnego losu i każdy sam decyduje o tym, w jaki sposób będzie spędzać święta wielkanocne. Niekoniecznie trzeba to robić zgodnie z tradycją. Zwłaszcza osobom młodym lub posiadającym nowocześniejsze podejście do życia dużo bardziej może przypaść do gustu Wielkanoc nad morzem.

Przyjemność czy obowiązek?

 

Tylko w teorii święta są czasem odpoczynku. W rzeczywistości wiążą się one z jeszcze większą ilością obowiązków, które kręcą się głównie wokół sprzątania, gotowania i zakupów. To prozaiczne, ale jednak dość uciążliwe czynności. Nie dość, że człowiek wraca zmęczony z pracy, to nie wolno mu się położyć do łóżka, bo trzeba przecież zająć się myciem okien albo pastowaniem podłóg czy zakupami, bo później nie będzie już na to czasu – nadejdzie bowiem pora innych obowiązków.

Czy to aby na pewno jest przyjemne? Dla większości osób nie. Oczywiście osoby, które na co dzień i tak mają sporo wolnego czasu (np. emeryci i emerytki), mogą czerpać przyjemność już z samego przygotowywania potraw dla bliskich czy dekorowania swoich domostw, ale przeciętny człowiek wolałby jednak to wszystko sobie darować i przeznaczyć wolny czas wyłącznie na odpoczynek. Wielkanoc nad morzem jest do tego idealnym pretekstem. Wystarczy po prostu gdzieś wyjechać, aby o nic więcej się już nie martwić. Święta okażą się wtedy naprawdę wspaniałym i wyjątkowym czasem. Nareszcie człowiek zdoła na nich wypocząć.

O tradycjach wielkanocnych przeczytasz na stronie www.malopolski.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Poprzedni post Gdzie można pływać i zalety
Następny post Czy warto nocować nad morzem w namiocie?